13:48 - HDP’li Tuğluk’a CHP özgürlük istedi

18:12 - Şehrin Mülki Amiri Kim?

13:24 -

13:17 -

12:59 -

19:23 - “10 MİLYON ENSAR MUHACİR Mİ OLUR ARKADAŞLAR?”

11:38 -

12:42 -

12:29 -

11:16 -

Gerçek Memleket Gazetesi
Gerçek Memleket Gazetesi

Şehrin Mülki Amiri Kim?

Yıllardır bir türlü adını koyamadığımız yıkılan valilik binasının bulunduğu yere, Yurt mu yapılacak, yoksa yine Valilik binası mı yapılacak sorusuna bir türlü resmi ağızdan cevap alınmış değil? Uzun bir tartışmaların yaşandığı Hükümet konağı sorununa sessiz kalan Valiliğe tepki gösteren vatandaşlar, Kırşehir’in mülki amiri Ak Parti İl başkanı Seher Ünsal mı? Yoksa Cumhurbaşkanlığı tarafından atanan Vali […]

10 Mart 2022 - 18:12 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi. A+A-

Şehrin Mülki Amiri Kim?

Yıllardır bir türlü adını koyamadığımız yıkılan valilik binasının bulunduğu yere, Yurt mu yapılacak, yoksa yine Valilik binası mı yapılacak sorusuna bir türlü resmi ağızdan cevap alınmış değil?

Uzun bir tartışmaların yaşandığı Hükümet konağı sorununa sessiz kalan Valiliğe tepki gösteren vatandaşlar, Kırşehir’in mülki amiri Ak Parti İl başkanı Seher Ünsal mı? Yoksa Cumhurbaşkanlığı tarafından atanan Vali İbrahim Akın mı?

Parti İl başkanlarının görevi devlet işlerini tanzim etmek mi? Yoksa mensubu olduğu partinin sorunları ile ilgilenmek mi diyerek yetkililerden bu konuda açıklama bekliyor.

Şehrin simgelerinden olan Valilik binasının  yerinde kalması konusunda hemfikir olan Kırşehirliler, buranın önce Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilerek Özel İdare tarafından sessiz sedasız özel bir Vakfa devredilmesine tepkilerini dile getiriyorlardı.

Ak Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ın önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü ve buranın Yurt binası olarak inşaatına devam edileceğini belirtmiş, aradan aylar sonra vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini belirterek buranın Valililik binası olacağını açıklamıştı.

Lakin buranın hala vakıf adına inşaatının devam etmesine direnen vatandaşların sözcülüğünü CHP Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen, Demokrat Parti İl Başkanı Akif Özbek, Gelecek Partisi İl Başkanı Uğur Şener ve STK Temsilcilerimizle birlikte basın açıklaması yaptılar.

Başkan Ekicioğlu burada yaptığı açıklamada kısaca şöyle dedi: Bugün Milletvekilimiz Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen, Demokrat Parti İl Başkanı Akif Özbek, Gelecek Partisi İl Başkanı Uğur Şener ve STK Temsilcilerimizle birlikte yıkılan Valilik Binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik.

Kırşehir halkının haklarını savunmaya söz verdik ve savunmaya da devam edeceğiz!

Görevini hiçe sayarak işlem yapan kamu görevlileri hakkında, yasal hakkımızı kullanarak suç duyurusunda bulunduk!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
HDP’li Tuğluk’a CHP özgürlük istedi HDP’li Tuğluk’a CHP özgürlük...

Yıllardır bir türlü adını koyamadığımız yıkılan valilik binasının bulunduğu yere, Yurt mu yapılacak, yoksa yine Valilik binası mı yapıl...

Yıllardır bir türlü adını koyamadığımız yıkılan valilik binasının bulunduğu yere, Yurt mu yapılacak, yoksa yine Valilik binası mı yapıl...

Yıllardır bir türlü adını koyamadığımız yıkılan valilik binasının bulunduğu yere, Yurt mu yapılacak, yoksa yine Valilik binası mı yapıl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
HDP’li Tuğluk’a CHP özgürlük istedi HDP’li Tuğluk’...

HP’li Yıldırım Kaya, Kocaeli’nin Kandıra ilçesin...

Şehrin Mülki Amiri Kim? Şehrin Mülki Amiri Kim?

Yıllardır bir türlü adını koyamadığımız yıkılan valilik bina...

Türkiye genelinde büyük ilgi gören İYİ Parti’ye katılımların...

Başta işçi, memur ve emekliler olmak üzere milyonlarca kişiy...

Yargıtay’ın partilerin üye sayılarına için açıkladığı son ra...

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahame...

“10 MİLYON ENSAR MUHACİR Mİ OLUR ARKADAŞLAR?” “10 MİLYON ENSAR MUHACİR ...

. Zafer Partisi Kırşehir İl Başkanlığı basın mensuplarıyla k...

“

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın ‘Türk mi...

Mevsim sonbahar. Çiftçi için hasat mevsimi, harman zamanı. Y...

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda Vali Akın’a Ziyaret C...

KAMAN HABERLERİ