Gerçek Memleket Gazetesi

HDP CHP’nin gizli ortağı mı?

Kırşehir’de CHP yerel seçimlerden önce İl yönetiminde Yıldırım harekatıyla yapılan değişikliklerle seçimlere girmişti. Tam 19 yıl sonra İYİ Parti ittifakı ile Kırşehir Belediye seçimlerini kazanmıştı. Yapılan Yıldırım harekatıyla belediyede görev yerlerine İYİ Parti’den sadece 2 başkan yardımcılığı birde bir müdürlük verilmişti. Ancak gelinen son noktada kazan kaynamaya başladı. CHP içinde yapılan Yıldırım harekatını hazmedemeyenler, diğer […]

Bu Haber 03 Eylül 2021 - 21:30 'de eklendi ve 287 kez görüntülendi.

HDP CHP’nin gizli ortağı mı?

Kırşehir’de CHP yerel seçimlerden önce İl yönetiminde Yıldırım harekatıyla yapılan değişikliklerle seçimlere girmişti.
Tam 19 yıl sonra İYİ Parti ittifakı ile Kırşehir Belediye seçimlerini kazanmıştı.
Yapılan Yıldırım harekatıyla belediyede görev yerlerine İYİ Parti’den sadece 2 başkan yardımcılığı birde bir müdürlük verilmişti. Ancak gelinen son noktada kazan kaynamaya başladı.
CHP içinde yapılan Yıldırım harekatını hazmedemeyenler, diğer taraftan belediyede HDP gerçeğinin gün yüzüne çıkması Atatürkçü CHP’liler ile Milliyetçi İYİ Partililer’in tepkilerine neden olmuştu.
Gelinen noktada, Başkan EKİCİOĞLU’na sempatileri nedeni ile oy verenlerin de hüsrana uğradığı bir kaosun başlangıcının fitillerin yakıldığı bir döneme giriyoruz.
Her ne kadar Belediye’de CHP İYİ parti birlikteliği korunmaya çalışılsa da son yaşanan olaylar gerçeği yansıtmıyor.
İYİ Partili müdürlüklerin düzenlediği etkinliğe katılmayan CHP Ağalar konağında yemekli bir toplantıda biraraya gelebiliyor. Belediye alınan 60’dan fazla personelden sadece 5 personel İYİ partiden alınabiliyor. Bu da CHP’nin İYİ Parti’yi ‘ti’ye almıyor anlamına geliyor. Bu olayların İYİ partilileri hoşnut etmediği de aşikar.
Kırşehir Belediyesi bünyesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne yeni müdür atamalarına HDP sempatizanlarının atanacağı konusunda alınan haberler ittifak ortağı İYİ Parti’nin tepkilerine neden olacak.

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Gerçek Memleket Gazetesi
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal