13:24 -

13:17 -

12:59 -

19:23 - “10 MİLYON ENSAR MUHACİR Mİ OLUR ARKADAŞLAR?”

11:38 -

12:42 -

12:29 -

11:16 -

13:04 - *

11:54 -

Gerçek Memleket Gazetesi
Gerçek Memleket Gazetesi

ERKEN SEÇİM

Muhalefetin umudu tıpkı asgari ücret artışı bekleyen işçi kesiminin beklentisine dönüşen erken seçim.. Ancak iktidarın hiçde seçimde gözü yok niye olsun ki ? Muhalefet veya Millet ittifakı özellikle pandemi döneminden etkilenen esnafın ve halkın desteğinden beklentisi çok , bu beklenti bekleneni karşılar mı ? Gerçeği söylemek gerekirse karşılayacak gibide görülüyor. Peki seçim olsa Kırşehir’imiz hazır […]

18 Haziran 2021 - 12:00 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi. A+A-

ERKEN SEÇİM
Muhalefetin umudu tıpkı asgari ücret artışı bekleyen işçi kesiminin beklentisine dönüşen erken seçim..
Ancak iktidarın hiçde seçimde gözü yok niye olsun ki ?
Muhalefet veya Millet ittifakı özellikle pandemi döneminden etkilenen esnafın ve halkın desteğinden beklentisi çok , bu beklenti bekleneni karşılar mı ? Gerçeği söylemek gerekirse karşılayacak gibide görülüyor.
Peki seçim olsa Kırşehir’imiz hazır mı ?
Şöyle bi göz atalım..
Önce Cumhur İttifağına bakalım :
Girilen son birkaç seçimde istediğini alamayan Ak Parti il başkanlığına aday bolluğuna rağmen sürpriz bir şekilde ismi hiç geçmeyen sayın Seher Ünsal hanımı atadı , yine her kafadan ayrı ayrı sesler çıksada Seher hanım malesef ekibini tam kuramadı mazbata töreninine katılamayan vekilimiz Mustafa Kendirli ile ” yoğun ” bir çalışma dönemi geçirip seçim hazırlıkları için yağmur çamur demeden tek başına çalışmalarına başladı..
Şuan ziyaret ettiği yerlerde rahmetli Osman Bölükbaşı ‘nın dediği ” sap çok dene yok ” olayı mı olacak İnşallah olmaz..
Kurduğu ekip kimine göre iyi kimine göre sıkıntılı doğrumu biraz doğruluk payıda var suya sabuna dokunmayan Ak Partinin akından anlamayan belkide davasına sahip çıkamayacak kişileri listeye almak ve yola çıkmak sıkıntılı olabilir.
Ak Parti şuan malesef bölünmüş durumda tıpkı belediye seçimindeki gibi , eski kurucu üyeler kırgın , eski il ve başkanları kırgın ama kimse renk vermiyor , birleştirici bir güç var mı malesef oda yok sadece sayın Cumhurbaşkanının şahsi oyları var şuan ortada.
Geçen günlerde Belediye başkanı sayın Selahattin Ekicioğlu’ne otel faturası için biraz yüklendi Seher hanım gerek varmıydı bence yoktu , çünkü sosyal medyada karşısına belediyenin geçmiş dönem borçlarını çıkarttılar , 128 milyar dolar nerede ? Mafyadan para alan partili kim ? Sorularının muhatabı oldu , artık bu tür çıkışlar pek işe yaramaz halk zaten neyin ne olduğunu caddede sokakta görüyor ..
Toki kozunu kullanıp Tokinin üzerindeki gizli elleri çektirip ki bunları herkes biliyor biran önce Tokiyi bitirip Chp ‘nin Toki üzerinden prim almasını önleyebilirsin Seher başkanım , bu daha etkili bir ses getirir , belediye seçiminden sonra zaten o faturalarda bir öncekiler gibi ortaya çıkar…
Hükümet konağı inşaatı yine Hükümet konağı olarak devam edilsin , yurt olmasın Seher başkanım bununla uğraşın …
Şuan esnaf zor durumda kiralar , primler , vergiler siftah etmeden giden esnafı zorluyor , buda esnafın tepkisini artırıyor bir buçuk yıldır pandemi ile uğraşıyor esnaf ama uzaktanda olsa karşısında vekilini görmek istiyor ..
Seçim olsa vekil ve belediye adayı kim olur yoksa yine Tuncay ‘la Gazi ‘ye kadar düşürülür mü Çıta…!
İlk defa bir seçime 1 – 0 geriden giriliyor , yol uzun ama çok bozuk biran önce toplanmak lazım ama nasıl ?
Çöl oylarını kim getirir ? Yönetimde öyle bir babayiğit var mı ? Malesef yok ..
Gelelim ittifağın Mhp kanadına :
Tam bir muamma , kapalı bir kutu , göçmen kuşlar misali İyi parti’ye ” Göçen ” Mhp ‘liler oy kaybına neden oldular.
Mhp tabanıda hem genel başkanları sayın Devlet Bahçeli ‘ye kızıyor oy vermiyor , hemde ben saf değiştirmem diyor , haklılar mı haklılar ..!
Niye haklılar ; 15 Temmuz kara gecesinden sonra Devletinin yanında olmaya karar veren sayın Devlet Bahçeli her türlü desdeğine rağmen beklenileni aldımı malesef alamadı burada sayın Cumhurbaşkanı hatalıdır , bu kadar desteğe karşılık ben olsaydım birgün ziyaret ederdim sayın Bahçeli ‘yi Türkiye genelinde kendi seçtiği Üniversite rektörlükleri ve birkaç bakanlığı sayın Bahçeli’nin isteğine verir oraların atamasını Mhp ‘ye bırakır sayın Bahçeli ve seçmenini karşı karşıya bırakmazdım..
İki seçimdir kazanan bir Chp :
Hem vekil hemde Belediyeyi kazanan Chp bu sefer ne yapar ? Belediyede ortakları hdp ve İyi Parti ‘nin oylarını iyi toplayan Chp Selahattin Ekicioğlu ‘nun halk adamlığı , dürüstlüğü ile ve rakip partinin iç kavgasını iyi kullanıp işi bitirdi.
Ancak yapılan işler ve halkın gözünde ” yapılana sahip çıkamadılar ” imajını yıkarlarsa işi yine bitirir..
Chp ‘de şuan bazı çatlak sesler ve bölünmeler var buda Selahattin başkanın işçi alma sözlerini yerine getirememesinden kaynaklanıyor bunlara çözüm bulmazsa işi biraz zorlaşır..
Geçen gün Müftülük Caddesinden geçiyordum iki ağabeyim Chp İl binasının balkonundan asılan afişleri okuyor , öbürüde gülerek ” yav değişik adamlar yolsuzluğu sorguluyor da peki Kemal Derviş’in döneminde Derviş ‘in sağ kolu dönemin hazine Müsteşarı şimdinin Chp sözcüsü Sayın Faik Öztrak ‘ın zamanında
bankacılık sisteminde batan bankaların sayısı artmış bu batmalar kara deliklere dönüşmüş ,toplamda batan bankalar 141.7 milyar dolar zarar açmış , Ülke ekonomisini zora sokmuş , ekonomik istikrarı zorlamış , bizde bunu unutmadık ” deyivermişti , adam haklı mı her sözüyle haklı .
Şimdi milletçe balık hafızalıyızdır , çabuk unuturuz , Ak Parti’de İl binası o dönemlere ait pankartlar assa şık olur mu ?
Ama Allah ‘tan Ak Partide bu tür pankartları hazırlayacak , savunacak dava adamları yok , yoksa pankart ve afiş yarışlarına şahit olurduk…
Bu tür çocuk oyunlarına gerek yok nasıl Seher hanımın Selahattin başkana fatura çıkışı zamansızsa , bu balkon afişleride hoş değil..
Gelelim İyi ‘lere ; her kesimden oy diyerek Asaf Kayaoğlu başkanın etrafında toplanan İyi Partililer iyi çalışıyor her ne kadar genel başkanları yaptığı il gezilerinde baltayı taşa vurup tepkili geziler yapsada Kırşehir teşkilatı birlik içerisinde çalışıyor sandık güçleri şuan için yetersiz ittifaksız girilen seçimde sandıktan üçüncü çıkarlar ..
İttifağın oy potansiyelini değiştirecek hdp kitle halinde oy kullandıkları vakit herzaman etkili olacaklardır ve bu oyları yanına kim çekerse etkili olur…
Gönül isterki şehrimiz için birleşelim , birlik olalım bu şehir için ne yapabiliriz ? Nasıl yatırımcı getiririz ? Gelen yatırımcılar nasıl kaçırılmaz ? İş sahası açalım , esnafı canlandıralım olsun..
Seni beni bırakıp Kırşehir için bir olunmalı ama buda ne yazık ki mümkün değil…
Cahit Sıtkı Tarancı’nın dediği gibi ;
Gök mavi , dal yeşil , tarla sarı olsun ;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.
Memleket isterim
Ne başta dert , ne gönülde hasret olsun
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun…
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

Muhalefetin umudu tıpkı asgari ücret artışı bekleyen işçi kesiminin beklentisine dönüşen erken seçim.. Ancak iktidarın hiçde seçimde gö...

Muhalefetin umudu tıpkı asgari ücret artışı bekleyen işçi kesiminin beklentisine dönüşen erken seçim.. Ancak iktidarın hiçde seçimde gö...

Muhalefetin umudu tıpkı asgari ücret artışı bekleyen işçi kesiminin beklentisine dönüşen erken seçim.. Ancak iktidarın hiçde seçimde gö...

Muhalefetin umudu tıpkı asgari ücret artışı bekleyen işçi kesiminin beklentisine dönüşen erken seçim.. Ancak iktidarın hiçde seçimde gö...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER

Türkiye genelinde büyük ilgi gören İYİ Parti’ye katılımların...

Başta işçi, memur ve emekliler olmak üzere milyonlarca kişiy...

Yargıtay’ın partilerin üye sayılarına için açıkladığı son ra...

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahame...

“10 MİLYON ENSAR MUHACİR Mİ OLUR ARKADAŞLAR?” “10 MİLYON ENSAR MUHACİR ...

. Zafer Partisi Kırşehir İl Başkanlığı basın mensuplarıyla k...

“

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın ‘Türk mi...

Mevsim sonbahar. Çiftçi için hasat mevsimi, harman zamanı. Y...

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda Vali Akın’a Ziyaret C...

Rektör Karakaya Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Toplantı...

“

BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU, KORTULU PEKMEZ FESTİV...

KAMAN HABERLERİ