13:48 - HDP’li Tuğluk’a CHP özgürlük istedi

18:12 - Şehrin Mülki Amiri Kim?

13:24 -

13:17 -

12:59 -

19:23 - “10 MİLYON ENSAR MUHACİR Mİ OLUR ARKADAŞLAR?”

11:38 -

12:42 -

12:29 -

11:16 -

Gerçek Memleket Gazetesi
Gerçek Memleket Gazetesi

GÜVENİLİR OLMAK MI YOKSA LİYAKATLİ OLMAK MI? Recep Muhlis GÜR’ün “Liderin Kitabı” okunmaya değer bir eserdir.Tarihten örnekle akıcı bir üsluba sahiptir. Bu kitaptaki tespitlerden birisini köşeme taşımak istedim. Soru ilgi çekici. İnsanın güvenilir olanını mı seçmeliyiz? Yoksa Liyakatli olanını mı? “ Bir insan düşünelim güvenilir ancak beceriksiz, bir diğeri ise becerikli fakat güvenilir değil. İdare […]

03 Ekim 2021 - 11:54 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi. A+A-

GÜVENİLİR OLMAK MI YOKSA LİYAKATLİ OLMAK MI?
Recep Muhlis GÜR’ün “Liderin Kitabı” okunmaya değer bir eserdir.Tarihten örnekle akıcı bir üsluba sahiptir. Bu kitaptaki tespitlerden birisini köşeme taşımak istedim.
Soru ilgi çekici. İnsanın güvenilir olanını mı seçmeliyiz? Yoksa Liyakatli olanını mı?
“ Bir insan düşünelim güvenilir ancak beceriksiz, bir diğeri ise becerikli fakat güvenilir değil. İdare için hangisini tercih etmeliyiz?
Bir insan güvenilir olsa da becerikli değilse işlerin içinden çıkamayacağı ve eline yüzüne bulaştıracağı bir gerçektir. O halde beceriksiz insan güvenilir olsa da işimize yaramayacaktır.
Buna karşın bir insan becerikli olsa da güvenilir değilse , güvenilmez tutum ve davranışları ile bizi daima zor duruma sokacağı için bunu da tercih etmek yanlış olacaktır.
O halde ikisinden birini tercih etmek zorunda kalırsak ne yapmalıyız?
Bu konu emrimizde çalıştırmayı düşündüğümüz kişi ile başka bir yere tayin etmeyi düşündüğümüz kişi durumuna göre farklı değerlendirilir. Eğer görev vereceğimiz emrimizde çalıştıracağımız biri olacaksa bu durumda liyakatli fakat güvenilir olmayanı tercih etmek zorunda kalırız.Zira güvenilir olmayan bu adamın liyakatinden istifade edip güven vermeyen haince tutum ve davranışlarına karşı dikkatli olmak ve kontrol altında tutarak idare etmekten başka çare yoktur.
Aksine görev vermek istediğimizi uzak bir yere tayin edeceksek bu durumda da güvenilir fakat liyakatsiz olanı tercih etmeliyiz.Zira merkezden uzakta görev yapanın güven vermeyen başına buyruk hareketleri ihanete varan noktalara ulaşırsa ileride başa bela olabilir.Böyle birinin beceriksizliğini önlemek ve işlerin daha düzenli yürütülmesini sağlamak içinse,düşük kıdemli olmaları yahut farklı kariyere sahip olmaları sebebiyle onun altında çalışanları daha kabiliyetli ve liyakatli olanlardan seçerek durumu idare etmek en çıkar yoldur.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
HDP’li Tuğluk’a CHP özgürlük istedi HDP’li Tuğluk’a CHP özgürlük...

GÜVENİLİR OLMAK MI YOKSA LİYAKATLİ OLMAK MI? Recep Muhlis GÜR’ün “Liderin Kitabı” okunmaya değer bir eserdir.Tarihten örnekle akı...

“

GÜVENİLİR OLMAK MI YOKSA LİYAKATLİ OLMAK MI? Recep Muhlis GÜR’ün “Liderin Kitabı” okunmaya değer bir eserdir.Tarihten örnekle akı...

* *

GÜVENİLİR OLMAK MI YOKSA LİYAKATLİ OLMAK MI? Recep Muhlis GÜR’ün “Liderin Kitabı” okunmaya değer bir eserdir.Tarihten örnekle akı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
HDP’li Tuğluk’a CHP özgürlük istedi HDP’li Tuğluk’...

HP’li Yıldırım Kaya, Kocaeli’nin Kandıra ilçesin...

Şehrin Mülki Amiri Kim? Şehrin Mülki Amiri Kim?

Yıllardır bir türlü adını koyamadığımız yıkılan valilik bina...

Türkiye genelinde büyük ilgi gören İYİ Parti’ye katılımların...

Başta işçi, memur ve emekliler olmak üzere milyonlarca kişiy...

Yargıtay’ın partilerin üye sayılarına için açıkladığı son ra...

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahame...

“10 MİLYON ENSAR MUHACİR Mİ OLUR ARKADAŞLAR?” “10 MİLYON ENSAR MUHACİR ...

. Zafer Partisi Kırşehir İl Başkanlığı basın mensuplarıyla k...

“

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın ‘Türk mi...

Mevsim sonbahar. Çiftçi için hasat mevsimi, harman zamanı. Y...

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda Vali Akın’a Ziyaret C...

KAMAN HABERLERİ